Choď na obsah Choď na menu
 


10. ročník medzinárodnej tanečnej súťaže Pardubická Ryengle 2008

28. 11. 2008

Spoločenské a výstavné centrum IDEON v Pardubiciach privítalo v dňoch 28. – 30.11.2008 účastníkov už 10. ročníka medzinárodnej tanečnej súťaže Pardubická Ryengle 2008. V desiatich kategóriách sa tu predstavilo 723 účinkujúcich v 114 súťažných choreografiách, ale diváci mohli vidieť aj množstvo veľmi zaujímavých nesúťažných vystúpení 42 tanečných súborov.

Aj členovia skupiny Harlekýn sa prvýkrát zúčastnili tohto veľkého tanečného „maratónu“. Na cestu sa vydali už v piatok ráno, aby stihli prehliadku ZOO v Lešné a večer priestorové skúšky v Pardubiciach. V sobotu sa už súťažilo a nestratili sa.

V kategorii Deti I. – do 10 rokov súťažilo 13 tanečných súborov a nám sa podarilo postúpiť do finále medzi 5 najlepších. Naša radosť bola obrovská, keď na 3. mieste vyhlásili náš súbor. „Predbehli“ nás len Praha a Hodonín a za sebou sme nechali súbory z Ostravy, Prahy, České Lípy, Rakovníka, Bratislavy, Jablonca, Jaroměřic, Pohořelic a Strakonic. Nesúťažne vystúpili aj malí stepári. V nedeľu sa už tancovali line dance a clogging. Svoje zastúpenie sme tu mali, ale do finále v cloggingu postúpili len 5 českých súborov – 4 z Prahy a Hodonín.
Chcela by som aj touto cestou poďakovať rodičom tancujúcich detí za podporu a hlavne poslancom OcÚ a sponzorom za finančnú pomoc, bez ktorej by sme si účasť na tejto súťaži nemohli dovoliť.
Aj víťazné tanečné vystúpenie skupiny Harlekýn si budete môcť pozrieť na 17. Oravskom country bále v Nižnej 27.12.2008 na ktoré Vás srdečne pozývame.