Choď na obsah Choď na menu
 


11.ročník HEEL AND TOE SHOW Žarnovica

30. 6. 2010

 

DVOJNÁSOBNÝ MAJSTER SLOVENSKA!

   Tanečná skupina Harlekýn si priviezla zo Žarnovice dva tituly! 

11. ročník medzinárodného putovného festivalu HEEL AND TOE SHOW 
sa konal 18. -20. 6. 2010 v Žarnovici. Tanečnému súboru Klobúčik odovzdali usporiadateľskú štafetu minulý rok v Košiciach. Keďže je to už jediná súťaž na Slovensku, ktorá je zameraná na country tance a step, je zároveň aj oficiálnymi Majstrovstvami Slovenska v týchto tanečných disciplínach. Na túto súťaž sme sa veľmi poctivo pripravovali, pretože Nižná nezískala zatiaľ ani prvé miesto z Heel and Toe show, ani titul majstra Slovenska. Z Nižnej sme vyrazili v piatok o ôsmej ráno, vyprevádzali nás rodičia a veľa šťastia na súťaži nám poprial aj riaditeľ školy. Prvú zastávku sme mali naplánovanú v Žiari nad Hronom, kde sme navštívili 
krásne planetárium ( aj keď tá prvá zastávka bola na pumpe pred Martinom, kde sme sa museli po „menšej nehode“ niektorí oprať ). 
V Žarnovici sme najskôr absolvovali priestorové skúšky ( podarili sa) a potom sme šli hľadať Žarnovický poklad( našli sme). Ubytovaní sme boli v ZŠ, kde sa nám veľmi páčilo, mali sme k dispozícii tri triedy a priamy výbeh na ihrisko. Keďže nám cestou ochorel jeden tanečník a skolila ho vysoká horúčka , museli sme miesto večerného oddychu ešte pretrénovať všetky tance s náhradníkmi. 
Súťaž začala v sobotu o desiatej privítaním starostu Žarnovice. Doobeda súťažili mladší žiaci a poobede starší. Do súťaže sme prihlásili celkovo deväť choreografií a mali sme čo robiť, aby sme deti stíhali prezliekať do kostýmov. A hneď v prvej súťažnej kategórii sme „rozbili bank“! Najmenšie tanečníčky 
v choreografii Lenky Opátovej Veselý babinec si vytancovali prvé miesto a prvý titul pre Harlekýn „Majster Slovenska v country tancoch“. Druhý titul „ Majster Slovenska v stepe“ získali naši strední tanečníci za choreografiu Martinky Petrovičovej Red step ( aj keď sme v celkovom hodnotení skončili s Red stepom na druhom mieste, predbehol nás len súbor z Čiech, takže sme titul Majstra Slovenska získali z druhého miesta). Celkovo sme si zo Žarnovice odniesli najviac pohárov (7), na druhom mieste skončil Nashville Košice (6) a na treťom Slniečko Michalovce (5). 
V Žarnovici ešte získali ocenenia tieto choreografie: 
2. miesto v country show mladší žiaci Noc čarodejníc (choreografia M. Petrovičová) 
2. miesto v country show starší žiaci Když se babky rozšoupnou (choreografia 
I. Tomkuliaková a L. Opátová) 
3. miesto line dance mladší žiaci Dámská jízda (choreografia M. Petrovičová) 
3. miesto step dance show starší žiaci Have time ( spol. choreografia) 
a nakoniec Cenu poroty za obohatenie tanečnej scény za UV Paladio. 
Po skončení súťaže nás ešte večer čakal gala program s odovzdávaním cien a country bál na štadióne. Tam sme si prebrali aj „ putovnú štafetu“ , pretože 12. ročník Heel & Toe sa bude konať v roku 2011 v Nižnej pod záštitou tanečnej skupiny Harlekýn. Vedúci sa zúčastnili aj odborného rozboru s porotou ( kde nám najviac cenných rád odovzdal Štefan Švestka a ešte aj sľúbil pomoc s programom a ubytovaním v Pardubiciach). V nedeľu čakal deti zaslúžený oddych pri rozprávkach v Habakukoch. Tam sme si nielen pozreli krásne rozprávky ale nakoniec sme domácim aj zatancovali. Po naozaj namáhavom a tanečne veľmi úspešnom školskom roku deti čakajú zaslúžené prázdniny. Aj keď nebudú úplne bez tancovania ( čaká nás sústredenie) a letných vystúpení.(napr.v Nižnej na Nižňanskom kotlíku).