Choď na obsah Choď na menu
 


Harlekýn v Talentmánii

25. 6. 2010

 


   Koniec školského roka býva pre tanečnú skupinu Harlekýn veľmi náročný. Nielen že treba finišovať v škole a opravovať, čo sa dá, ale aj najdôležitejšie tanečné súťaže sa konajú práve v tomto období. Pri pohľade do kalendára nás (vedúce súboru ) začalo chytať zúfalstvo. 
Až do konca roka máme každý víkend obsadený a museli sme odmietnuť niektoré vystúpenia, na ktoré sme sa pôvodne chystali ( napr. Dni tanca v Rabči a Vavrečke, ktoré sme pravidelne navštevovali). A v tomto hektickom období nás zrazu prekvapila ( a potešila) ponuka z televízie JOJ. „ Radi by sme Harlekýn uvideli v našej súťaži Česko Slovensko má Talent“. 
Ponuka nás nadchla a začali sme reálne uvažovať o tom, že by sme sa takejto súťaže zúčastnili. Veď kam sa človek pozrie, tam je samý talent ( Mini, Super či Mánia ). 
Tak sme začali pozorne študovať podmienky v týchto súťažiach. Nakoniec rozhodli termíny castingov. Mali sme dva dni na rozmyslenie a prípravu. A nakoniec sme sa rozhodli pre Markízu a ich Talentmániu. V stredu 26.5. sme sa zbalili a s malou dušičkou ( vedúce a rodičia) a ohromnou radosťou ( deti ) sme vyrazili na casting do Žiliny. 
V Cinemaxe ( kde bol casting) už bolo veľmi veľa ľudí. Tak sme sa zaregistrovali, dostali sme štartovné čísla a už len čakali. So závisťou sme sledovali šťastlivcov, ktorí postúpili a nenápadne sa vyhýbali pohľadu na tých smutných, ktorí nešťastne opúšťali sálu. 
V Harlekýne máme veľa talentovaných detí, takže najväčším problémom pre nás bolo, s čím sa budeme prezentovať, aby sme ukázali to najlepšie. Nakoniec sme sa rozhodli pre náš UV tanec PALADIO– tancujú ho najstaršie tanečníčky, RED step Kamošov a najmenšiu kategóriu reprezentovali TRI BODKY. Ako prvé vošli do skúšobnej sály najstaršie dievčatá. Kým sme inštalovali UV svetlá, dievčatá sa predstavili a mohli sme začať. Veľmi nás prekvapila priateľská atmosféra v sále, mysleli sme si, že to bude oveľa horšie . Ale režisér Peter Ňunéz vie svoju prácu robiť naozaj dobre, lebo všetko prebiehalo úplne v pohode. 
„ Dievčatá výborne, berieme!“ ozvalo sa po vystúpení a mohli sme nadšene vybehnúť zo sály, kde nás netrpezlivo čakali zvyšok Harlekýna. Ako ďalšie nastúpili najmenšie Tri bodky. Mali sme trochu obavy, či malé dievčatá nechytí tréma. Tie si však vystúpenie úplne užívali a tak si plne zaslúžili potlesk a čarovné slová – postupujete. Ako poslední nastúpili Kamoši. Mysleli sme si, že tri čísla od jednej skupiny sa do programu nevojdu. A tak aj začalo hodnotenie od Petra Ňunéza. „ Lúčime sa !“ a dodal: „ A uvidíme sa v júli v divadle so všetkými troma!“ 
Boli sme na naše tanečníčky a tanečníkov nesmierne hrdé, lebo sa nám podarilo prekonať ďalšiu bariéru. A deti svoje vystúpenie profesionálne zvládli. Vôbec to nie je jednoduché tancovať s kamerou pred nosom a ešte sa usmievať a dávať pozor, aby sa pri stepovaní nezaplietli nohy. Alebo rozprávať do kamery o tom, ako sa trénuje alebo tvorí tanec. 
Aj keď nemáme veľké oči, čo sa týka tejto súťaže, sme radi, že sa nám aj takýmto spôsobom 
podarí zviditeľniť Harlekýn a Nižnú plnú talentovaných detí. 
Do ďalšieho kola súťaže sa podarilo postúpiť týmto tanečníkom: Kajka Paškajová, Miška Pilárová, Natálka Matláková, Majka Hlavajová, Lucka Matláková, Zuzka Nováková, Evka Pitáková, Miška Kováčová, Miško Frolek, Miško Petrovič, Ivka Tomkuliaková, Lenka Opátová , Saška Opátová a Tinka Petrovičová.