Choď na obsah Choď na menu
 


HARLEKÝN z Kubína opäť víťazne

28. 5. 2010

 


   Posledná májová sobota 28.5.2010 patrila v Dolnom Kubíne opäť tancu. 
Keďže sa nám na krajskom kole Tanečného Kubína veľmi darilo ( získali sme 6 prvých, jedno druhé a jedno tretie miesto) boli sme zvedaví ako obstojíme v celoslovenskej konkurencii. Celkom optimisticky naladení sme ráno prišli do Kubína, ale pri pohľade do sály nás poriadne zamrazilo a mali sme čo robiť, aby sme sa nevrátili domov ( veď sme to nemali ďaleko). 
Kríza zasiahla každé odvetvie a odrazilo sa to aj na tanečných podujatiach - tento rok bolo zrušených veľa tanečných súťaží ( medzi nimi aj DANCE ROSE Ružomberok, kam sme veľmi radi chodili). Tanečný Kubín ako jeden z mála odolal a tak štvrtý ročník Tanečného Kubína lámal rekordy – súťažilo 1500 tanečníkov z celého Slovenska (od Bratislavy, Trenčína, Žiliny, Handlovej, Považskej Bystrice, Senice, Ružomberka až po Bardejov, Košice a Trebišov). Súťažilo sa v 3 kategóriách – disco, show a hip-hop. Nakoniec sme sa rozhodli že, samozrejme, ostávame a ukážeme im to najlepšie, čo vieme. Mali sme pripravených sedem choreografií a do večerného finále sme postúpili s piatimi tancami. A konečný výsledok bol vynikajúci : 
TRI BODKY ( spoločná choreografia) v kategórii show deti - malé choreografie si vytancovali prvé miesto 
REDY STEP( choreografia M. Petrovičová ) v kategórii juniori – show formácie získal prvé miesto 
WHY ( choreografia M. Petrovičová ) v kategórii show juniori - malé choreografie získala druhé miesto 
RÝCHLO A ROCKOVO ( spoločná choreografia) v kategórii show mládež- malé choreografie získala tretie miesto 
O tento krásny výsledok sa zaslúžili Kajka Paškajová, Natálka Matláková, Miška Pilárová, Adrianka Motýľová, Kika Kamodyová, Lucka Matláková, Majka Hlavajová, Evka Pitáková, Zuzka Nováková, Miška Kováčová, Miško Frolek, Miško Petrovič, Saška Opátová, Maťka Petrovičová , Lenka Opátová a Ivka Tomkuliaková.