Choď na obsah Choď na menu
 


HEEL & TOE SHOW v Bratislave

19. 6. 2008

   Hneď ako sme sa dopočuli, že žezlo putovného festivalu si z Nižnej ( 8.ročník bol u nás) zoberie do rúk Vlado Grežo, bolo nám jasné, že to bude výnimočná akcia. Vlado Grežo by sa mohol považovať za „ otca“ country scény na Slovensku( po svojich 30 rokoch činnosti v tejto oblasti). A keďže okrem svojho „ country koníčka“ sa venuje aj serióznej práci – robí riaditeľa BKIS ( Bratislavské kultúrne a informačné stredisko), nechýbali mu ani prostriedky ani nápady , aby urobil deviaty ročník pre deti mimoriadne príťažlivým. Do Bratislavy prišlo vyše 320 detí z celého Slovenska ( 70 bolo z Oravy) a preto tam nemohol chýbať ani súbor Harlekýn.

Z Nižnej sme štartovali už vo štvrtok, aby nám z pripravovaných akcií nič neušlo. V piatok doobeda nás čakal výlet loďou na Devín. Po prehliadke Devína a pokochaní sa krásnou vyhliadkou sme sa museli nachystať na popoludňajšie vystúpenie. Všetky tanečné súbory dostali možnosť predstaviť sa so svojim programom na Hlavnom námestí v centre Bratislavy.

V sobotu nás čakali priestorové skúšky a samotná súťaž. Zo začiatku deťom trochu zväzovala nohy predstava, že majú tancovať na tom istom parkete ako súťažiaci v LET´S DANCE. Ale keď si posedeli za rozhodcovským stolom a prešli sa po schodoch, tréma opadla. Najskôr nás mrzelo, že boli zrušené niektoré tanečné kategórie ( pre nedostatok súťažných choreografií). O to viac nás potešilo, že aj keď sme sa predstavili len s jednou súťažnou a jednou nesúťažnou choreografiou, nešli sme domov „naprázdno“. Z Bratislavy sme si doniesli cenu poroty za kostýmy. Súťažný večer končil diskotékou pre deti v PKO.

V nedeľu doobeda na nás čakala návšteva Primaciálneho paláca so známou Zrkadlovou sieňou, čokoládová fontánka s ovocím a prehliadka Bratislavy vláčikom ( najviac zaujala „ obrátená pyramída“ Slovenského rozhlasu, Prezidentský palác a Bratislavský hrad s vyhliadkou na celú Bratislavu).

Ale aj tak sa všetkým deťom najviac páčila nedeľa poobede. Markíza nás síce chvíľu držala v napätí, ale nakoniec nás na generálku Let´s Dance pustili. Hoci sme nesmeli fotiť, kamerovať, rozprávať ( a asi ani dýchať), stálo to za to. Veď vidieť naživo Adelu s Pycom, počúvať „ špičkovanie“ Fialovej s Ďurovčíkom ,či obdivovať súťažiace páry v nádherných tanečných kostýmoch sa nepodarí každý deň. Bola to krásna bodka za celým víkendom.