Choď na obsah Choď na menu
 


HEEL AND TOE SHOW 2009 - Košice

5. 6. 2009

Aj keď do letných prázdnin máme ešte nejaké tri týždne, súťažný školský rok sa pre nás už skončil. V dňoch 5.-7.6.2009 sa v Košiciach konal už 10.ročník putovného tanečného country festivalu Heel&Toe show ( pred 2 rokmi sa konal v Nižnej).
Tento rok sa ho zúčastnilo 17 tanečných súborov zo Slovenska a Čiech a viac ako 300 tanečníkov ( z toho 7 súborov bolo z Oravy - Karolínka zo Zuberca, Country Friends z Rabče, Daisy a Žabka z Trstenej a Matelko, Chrobáci a Harlekýn z Nižnej ).
Z Nižnej sme štartovali v piatok ráno a po absolvovaní priestorovej skúšky v Jumbo centre
sa už deti mohli zapojiť do programu, ktorí pre nás pripravili Košičania. Hľadali sme Košický poklad a absolvovali dvojhodinovú prehliadku historickej časti mesta.
Súťaž začala v sobotu o desiatej a skončili sme večer o šiestej. Súťažili sme so siedmimi choreografiami. Napriek strašne veľkej tréme rodičov a vedúcich, tanečníci všetky tance odtancovali perfektne. K výbornému výkonu prispela aj vynikajúca atmosféra v sále ( väčšinou sa nedalo rozoznať kto bojuje s väčším nasadením – či tanečníci na pódiu alebo zvyšok skupiny, ktorá svojim povzbudzovaním vyburcovala tanečníkov k ešte lepšiemu výkonu). Po skončení súťažnej časti sme boli veľmi zvedaví, ako porota ohodnotí náš výkon. Výsledky boli vyhlásené vo večernom galaprograme ( predtým si ešte rodičia stihli splniť svoju občiansku povinnosť – asi sme poriadne zdvihli účasť vo voľbách v Košiciach ).
Po vyhlásení výsledkov sme boli nesmierne šťastní – zo siedmych súťažných choreografií si 5 odnieslo cenu. Ocenenie získali tieto choreografie :
3. miesto v kategórii couple linedance mladší – KRÁĽ
3. miesto v kategórii couple linedance starší – ELVIS
3. miesto v kategórii stepshow mladší – HVIEZDA ZO STREDNEJ
2. miesto v kategórii stepshow starší – RÝCHLO A STEPOVO
2. miesto v kategórii country show mladší – NÁMORNÍCI
Veľkú radosť sme mali aj z toho, že autorkami 4 ocenených choreografíí boli naše najstaršie tanečníčky a tak úspešne konkurovali profesionálnym choreografom.                                      4. miesto získali aj malí tanečníci country vo veľmi silnej konkurencii až 9 choreografii.
Potešilo nás, že na Oravu poputovali z Košíc aj ďalšie poháre – skupina Country friends z Rabče
získala 3. miesto v kategórii country show mladší za svoje Rabčianske country, Daisy z Trstenej
získala 3. miesto v kategórii country show starší za tanec Trstenská keramika , Žabka z Trstenej 2. miesto v kategórii couple linedance mladší za Babies like it a Karolínka zo Zuberca 1. miesto v kategórii stepshow mladší za tanec One, Two, Three, Four. Zvyšné ceny si rozdelili skupiny Slniečko z Michaloviec - 5 ocenení, Nashville z Košíc - 4 ocenenia, Nashville children z Košíc - 2 ocenenia a Butterfly z Bratislavy 1 cenu. Tanečný súbor Zuzana Znojmo si do Českej republiky odniesla 2 ocenenia. Celý večer vyvrcholil večerným country bálom so skupinou Tenessee ( pre tanečníkov a hostí) a konzultáciami s porotou ( pre vedúcich ).
V nedeľu sme si vychutnali pár zaujímavostí - v Košiciach Spievajúcu fontánu a Botanickú záhradu s nádhernými tropickými motýľmi a cestou domov sme sa ešte zastavili na Spišskom hrade.
Doma v Nižnej nás už netrpezlivo čakali rodičia, ktorí si s nami vychutnali pohľad na nádherné poháre a diplomy, ktoré sme doniesli z Košíc. Bola to tá najkrajšia odmena za množstvo tréningov a nácvikov, ktoré tanečníci museli v posledných mesiacoch absolvovať ( a ktoré nám všetkým už poriadne išli na nervy ) a zároveň najlepšie povzbudenie do ďalšej činnosti.