Choď na obsah Choď na menu
 


Otvorené Majstrovstvá ČR aj so slovenskou účasťou – zástupcami z Nižnej

13. 11. 2010

 


   Majstrovstvá ČR v country tancoch detí v Českej Lípe sa konali v znamení čísla 13. Boli trináste v poradí a konali sa 13. – 14. novembra 2010. Aj keď väčšina ľudí má z čísla 13 obavy, tanečnej skupine HARLEÝN z Nižnej ( dvojnásobný Majster Slovenska za rok 2010 – v country tancoch a stepe) priniesla šťastie. Ako jediný zástupca zo Slovenska sme sa v silnej konkurencii najlepších českých tanečných súborov nestratili. Súťaže sa zúčastnilo vyše 350 tanečníkov, ktorí dva dni bojovali o čo najlepšie umiestnenie a majstrovské tituly. 
Ako prvé sa z našich predstavili menšie dievčatá so svojim tancom Veselý babinec, s ktorým postúpili do nedeľného finále. Nasledovala kategória country show mladší, kde si naše čarodejky vyčarovali 2. miesto s choreografiou Noc čarodejníc. Už s väčším kľudom (naprázdno neodídeme), nastupovali babky do country show starší a tak sa rozšoupli, že s choreografiou Když se babky rozšoupnou získali 3. miesto. Záver sobotňajšieho dňa patril novej súťažnej kategórii - moderní country. Tu sme mali želiezko v ohni – choreografiu Dámská jízda (aj keď v podaní štyroch dievčat a dvoch chlapcov to úplne dámska jazda 
nebola). Tu sme premožiteľa nemali a získali sme 1. miesto. Cestou na ubytovňu bolo v autobuse veselo, lebo sme už mali kompletnú sadu pohárov, s čím sme naozaj v takej silnej konkurencii nepočítali. Deti večerné voľno využili na regeneráciu v bazéne, ale aj na zoznamovanie sa s ostatnými tanečníkmi. V nedeľu sme už k získaným pohárom pridali ešte 3. miesto z finálového vystúpenia za choreografiu Veselý babinec. 
Nedeľňajšie vyhlasovanie výsledkov a oceňovanie sme si vychutnali. Počuť 4-krát z úst moderátora názov Harlekýn z Nižné, medzi takými mestami a súbormi, ako Praha, Hodonín, Mladá Boleslav, Ostrava, Jablonec, Dečín, bolo tou najkrajšou odmenou za mnohé hodiny trénovania a tvrdej prípravy. Spiatočná cesta domov už ubiehala rýchlejšie a veselšie. Po veľmi náročnom víkende sa musia deti rýchlo zregenerovať, lebo už posledný novembrový víkend nás čaká ďalšia náročná medzinárodná súťaž Pardubická Ryengle v Pardubiciach. 
Nižnú takto úspešne reprezentovali: Aďka Hubová, Katka Kajanová, Betka Froleková, Kajka Paškajová, Natálka Matláková, Adriana Motýľová, Miška Pilárová, Zuzka Černá, Kika Kamodyová, Zuzka Nováková, Evka Pitáková, Lucka Matláková, Miško Petrovič, Miško Frolek, Maťka Petrovičová a Saška Opátová. Poďakovanie patrí všetkým sponzorom a rodičom, ktorí nám pomohli.