Choď na obsah Choď na menu
 


Pardubická Ryengle09

27. 11. 2009


Posledný novembrový víkend patrí v Pardubiciach už tradične všetObrázokkým priaznivcom country hudby a tanca. Medzinárodná tanečná súťaž Pardubická Ryengle patrí medzi najprestížnejšie súťaže a preto mal aj jej 11. ročník rekordnú účasť. V Pardubiciach si meralo sily vyše 700 tanečníkov z 37 súborov. Samozrejme, že medzi nimi nemohla chýbať tanečná  skupina Harlekýn, ktorá funguje už druhý rok pri ZŠ s MŠ v Nižnej. Keďže sme vedeli, že konkurencia bude tento rok mimoriadne tvrdá, od septembra sa všetky naše tréningy niesli v znamení Pardubíc. Deti trénovali 3-5 krát do týždňa a často sme toho mali plné zuby, aj keď sa nik nahlas nesťažoval ( aspoň dúfam).
Do Pardubíc sme prišli vo štvrtok večer. Tam nás už čakal hlavný šéf festivalu Štefan Švestka, ktorý nám ubytovanie na štvrtok pomohol vybaviť. Sokolovna ( športový areál,
kde sme boli ubytovaní), sa stala na štyri dni naším prechodným domovom. Po prvej celkom mrazivej noci sme v piatok ráno vyrazili do Prahy. Prezreli sme si metro ( to sa najviac páčilo deťom ), historickú časť mesta - Pražský hrad ( kde sme stihli aj výmenu stráží), Chrám sv. Víta, Karlov most, Prašnú bránu a samozrejme Orloj ( z ktorého boli deti dosť sklamané). Už sme boli riadne unavení a tak sa všetci tešili na návštevu v 3D kine.
25 metrov vysoké plátno a 3D efekty nám vyrazili dych ( aj keď viac sa nám páčili filmové upútavky ako samotný film – bola to dosť pochmúrna a strašidelná Vianočná koleda).
Večer nás v Pardubiciach čakali priestorové skúšky, kde si deti mohli prvýkrát vyskúšať velikánsky tanečný parket. Pre vedúcich bola pripravená choreografická dielňa a po nej porada vedúcich.
No a v sobotu ten tanečný maratón začal. Do súťaže na sobotu sme mali prihlásené 4 choreografie. Najväčšie nádeje sme vkladali do našich najmenších tanečníkov a Hviezdy Nashvillu nesklamali. Vybojovali si úžasné 2. miesto.
Už s oveľa väčším kľudom sme sledovali ďalší priebeh súťaže a zažili sme ohromné prekvapenie. V kategórii Country show Deti 2 obsadila choreografia Kráľ 2. miesto a v kategórii country Deti 2 sa tanec Smiem prosiť dostal do finále a skončil na vynikajúcom 5. mieste zo 17 choreografii. Najväčšie prekvapenie prišlo na záver – v kategórii Hlavní country show sa naše Babky poriadne rozšoupli a získali to najcennejšie ocenenie – 1. miesto .
Potom sme si už len vychutnali našu nesúťažnú UV show ( ktorá zožala búrlivý potlesk od divákov ) a bavili sme sa na večernom country bále a polnočnom prekvapení.
V nedeľu nás čakala posledná súťaž . V cloggingu sa predstavili naše dievčatá spojenou choreografiou Rýchlo a rockovo. Nepodarilo sa nám postúpiť do finále a o to viac sme fandili súboru Izabela zo Zuberca, ktorému sa podarilo preraziť medzi nepriestrelné ( zatiaľ) pražské súbory. Nakoniec obsadili 4. miesto k čomu im úprimne gratulujeme ( a trošku aj závidíme).
Domov sme prišli v nedeľu v noci strašne unavení, ale šťastní a plní nových zážitkov a chuti do ďalšieho tancovania. Na záver by sme chceli poďakovať všetkým našim sponzorom a poslancom, bez ktorých finančnej podpory by sme túto súťaž nemohli absolvovať. A samozrejme rodičom, ktorí sa nám pomáhali na tomto tanečnom výlete o deti starať.