Choď na obsah Choď na menu
 


Tancujeme na konci sveta

8. 8. 2011

 


   Pod týmto názvom podalo OZ Harlekýn komunitný projekt, v ktorom sme žiadali finančné prostriedky na tanečnú činnosť a úpravu tanečných priestorov. Na našu obrovskú radosť sme dostali kladnú odpoveď a vďaka podpore z fondu Citibank, založeného v Komunitnej nadácii Bratislava (Zakladateľom fondu je spoločnosť Citibank Europe plc, pobočka zahraničnej banky) sme sa mohli cez prázdniny pustiť do rekonštrukcie .
Od obecného úradu v Nižnej sme získali pivničné priestory pod zdravotným strediskom. Pri ich prvej návšteve sme boli zhrozené. Strašný neporiadok, kopa nepotrebných starých vecí, špinavé steny, rozbitá podlaha, nefunkčné soc. zariadenie. Za pomoci zamestnancov prevádzky sa vypratali priestory a vymaľovali steny. Urobili sme betónovú dlážku, položili linoleum a základ miestnosti bol. Počas letných prázdnin sme už zapojili aj našich tanečníkov. Podarilo sa nám opraviť soc. zariadenie, steny vyzdobiť maľbami a plagátmi, namontovať nové osvetlenie, vypínače, založiť zrkadlá a ako posledné pribudlo baletné madlo. Nasledovalo dolaďovanie závesmi, obrázkami, diplomami, pribudla sedačka, upravili sme si aj priestory na prezliekanie. A v septembri sme sa už tešili z našej novej tréningovej miestnosti a vo vynovených priestoroch sme absolvovali prvé trojdňové sústredenie s odborným lektorom. 
Veľké ďakujeme patrí nielen OcÚ v Nižnej, fondu Citibank, ale hlavne všetkým tanečníkom, rodičom a priateľom, ktorí nám nezištne pomohli premeniť staré nepotrebné pivnice na super tanečnú miestnosť.