Choď na obsah Choď na menu
 


TANEČNÝ KUBÍN 2011 a osem ocenení pre Harlekýn

7. 5. 2011

 

Celoslovenská tanečná súťaž 

   Druhý májový víkend patrí už roky mamičkám, v sobotu 7.5. prebieha Míľa pre mamičky a v nedeľu sa slávi Deň matiek. Deti z tanečnej skupiny Harlekýn už tradične nemôžu pri týchto akciách chýbať a s radosťou svojim ( aj ostatným ) mamám zatancujú. Ale tentokrát urobili deti svojim maminám ešte väčšiu radosť – z celoslovenskej súťaže Tanečný Kubín priniesli do Nižnej až osem ocenení. Najväčšiu radosť mali maminy – vedúce – S. Opátová a T. Petrovičová, lebo ani jedno dieťa, ktoré tancovalo, neodišlo bez povestnej „medaily“. Bodovali sme s týmito tancami: 
Malé choreografie a sóla: 
2. miesto ALARMA ( chor. M. Petrovičová) – Kajka Paškajová, Natálka Matláková, Miška Pilárová 
2. miesto BLUE MOON ( chor. M. Petrovičová)- Lucka Matláková, Evka Pitáková, Miška Kováčová 
2.miesto YOUNG WITCH ( chor. M. Petrovičová)- Tinka Petrovičová 
3. miesto ANJELSKÁ ČERTOVINA (L. Opátová) – Zuzka Černá, Kika Kamodyová, Adriánka Motýľová 
Formácie: 
2. miesto – Veselý babinec ( chor. L. Opátová) 
3. miesto – Kadetky ( chor. I. Tomkuliaková) 
3. miesto – Little girl - ( chor. M. Petrovičová) 
4.miesto a účasť vo finále Runaways ( chor. M. Petrovičová) 
A na záver ešte jedna kuriozita – v sobotu sme si vytvorili osobný rekord v počte vystúpení – doobeda sme vystupovali v Námestove – Míľa pre mamičky, potom sme súťažili v Kubíne a na záver sme stihli ešte vystúpenie v Nižnej , kde sa tiež konala Míľa pre mamičku. 
Všetkým deťom ( a rodičom, ktorí pomáhali s odvozom a obliekaním) patrí veľká vďaka a pochvala za úspešné reprezentovanie Nižnej. Súťažili tieto deti: Kajka Paškajová, Zuzka Černá, Kika Kamodyová, Adriánka Motýľová, Aďka Hubová, Betka Froleková, Katka Kajanová, Miška Pilárová, Natálka Matláková, Lucka Matláková, Evka Pitáková, Miška Kováčová, Zuzka Nováková, Tinka Petrovičová, Miško Frolek a Miško Petrovič.