Choď na obsah Choď na menu
 


Zlatý hattrick pre Harlekýn na Mistrovství České republiky

18. 11. 2011

 

   Cez víkend 18.-20.11. 2011 sa v Znojme v Českej republike konali Majstrovstvá Českej republiky v country tancoch pre deti do 18 rokov. Ešte v septembri to pre tanečnú skupinu Harlekýn, ktorá už štvrtý rok úspešne reprezentuje základnú školu a Nižnú, vyzeralo tak, že sa nebude môcť zúčastniť. Najväčším problémom bolo zohnať financie ( týmto ďakujeme všetkým sponzorom, ktorí sa rozhodli tieto talentované deti podporiť ). Nakoniec sa všetko podarilo a mohli sme vyraziť. 


Samotná súťaž prebiehala v sobotu od rána v športovej hale. Trochu sme mali trému z toho, že sme tam boli ako jediný súbor zo Slovenska. Country scéna v Čechách je oveľa silnejšia, v každom mestečku majú svoju country tanečnú či hudobnú skupinu. Preto sú aj Mistrovství ČR v country tancích pro děti do 18 let vyvrcholením roka a tejto súťaže sa zúčastňujú všetky najlepšie české súbory ( Calipso Praha, Hazard Ostrava, Překlep Praha, Liščata Brno, Virginia Pardubice, Xtream Jablonec , Black and White Hodonín atď.) Na kľude nám nepridalo ani to, že celú súťaž aj priestorové skúšky mohli všetci priaznivci sledovať v priamom prenose cez internet. 
22 súborov v 9 súťažných kategóriách začalo semifinálovými kolami. Poobede sme už tvrdo bojovali vo finále. Ako prvé želiezko v ohni sme mali naše najstaršie dievčatá s ich čarovným mexickým tancom La Bruja (choreografia Lenka Opátová). Pri bodovaní poroty sme ani nedýchali. A naše nadšenie nepoznalo hraníc – domov pôjdeme s prvým miestom! Nešli sme do Znojma nadarmo! Prvý úspech tak nabudil naše najmladšie tanečníčky, že svoj linedance „Get back“ (L. Opátová) zatancovali úžasne a porota nás odmenila ďalším prvým miestom. V úspešnom ťažení sme pokračovali aj v modernom country mladších. Choreografia California girls ( Tinka Petrovičová) pridala k dvom prvým miestam ešte jedno. Tretie miesto v kategórii moderné country starší za tanec Redneck woman ( T. Petrovičová) bola už len čerešnička na torte. Výborné piate miesto vo finále získal aj tanec v kategórii linedance starší Dynamite ( T. Petrovičová) . Nakoniec nám náladu nepokazila ani diskvalifikácia našej rozprávky Takhle nějak to bylo( T. a T. Petrovičové) – porota zhodnotila, že sme boli málo „country“. Preberanie pohárov sme si dokonale vychutnali a páčila sa nám aj záverečná ceremónia, pri ktorej sme sa rozlúčili s najstaršími tanečníkmi z jednotlivých súborov, ktorí sa kvôli veku ďalších detských majstrovstiev už nebudú môcť zúčastniť ( u nás si zvonček a symbolické „odzvonenie“ odniesla Tinka Petrovičová). 
Je to úžasné, že deti z malej obce na Orave dokázali svojim nasadením a talentom poraziť súbory s oveľa väčšou základňou a tradíciou. Veď z deviatich súťažných kategórií sa nám podarilo 3 vyhrať ( úspešnejší už bol len domáci súbor Zuzana ). 
V nedeľu sme s deťmi za odmenu navštívili zábavno-nákupné centrum v Rakúsku ( nachádza sa len 5 km od Znojma ), kde sa deti do sýtosti vybláznili a ani trocha sa im nechcelo domov. 
Veľká vďaka za pomoc patrí všetkým sponzorom, rodičom a šoférovi J. Žulkovi, za skvelý nápad s Rakúskom. A samozrejme najväčšia pochvala patrí deťom, ktoré tak úspešne reprezentovali. Majstrovstiev sa zúčastnili: Jakubko Matúch, Miška Daňová, Ivka Regulyová, Aďka Hubová, Katka Kajanová, Betka Froleková, Kajka Paškajová, Zuzka Černá, Miška Pilárová, Natálka Matláková, Dominika Letašiová, Lucka Matláková, Zuzka Nováková, Evka Pitáková, Miška Kováčová, Miško Frolek, Miško Petrovič, Saška Opátová, Tinka Petrovičová, Lenka Opátová. Dozor a servis Janka Matláková a Danka Nováková a vedúce Stanka Opátová a Táňa Petrovičová.